Hakkımda
Hakkımda

Hakkımda

Merhaba ben Mia; Sanırım çoğunuz beni sosyal medyadan gördüğünüz kadarı ile tanıyorsunuz. Reel hayatta Mia kim ne yapar nerede nasıl yaşar bunlardan pek fazla bahsetmeyi sevmiyor olsam da blogumu ziyaret eden dostlara biraz daha detaylı olarak kendimi tanıtmak isterim.

4 yıl önce Twitter da Jubazulu (Dreamer) (@jubazulu) kullanıcı adıyla açtığım hesap ile Twitter’ın karmaşık ve yorucu dünyasına adım attım. Orada gözlemlerim ve zaman içinde yazmış olduğum düşüncelerimi paylaşmaya başladım. Bunların ilgi görmesi çok hoşuma gitti. Zaten sürekli yazmak, yazdıklarımı yayınlamak ve paylaşmak gibi bir hayalim hep olmuştu.

Bir arkadaşımın önerisi ile web sitesi açma kararı aldım. Böylece blogum Jubazulu Mia doğum günü hediyesi olarak hayatıma girdi. O günden sonra yazdıklarımı sitemde yayımlamaya  başladım. Bunun gerçekleşmesi beni daha çok yazmaya teşvik etti.

Yazmak konusunda herhangi bir eğitim almadığımı belirtmek isterim. Ama gördüm ki blog yazarlığının eğitimle ve teknikle pek alakası yok. Yazılacak konu hakkında araştırmak, okumak ve kendi yorumunu katmak yeterliydi. Elde ettiğim bilgiyi olabildiğince doğal bir şekilde aktarmayı seviyorum. Bu şekilde kendimi daha doğru ifade edebildiğime inanıyorum.

İstanbul Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum. Bunun yanında arkeoloji, coğrafya ve psikoloji ile de oldukça ilgiliyim.

Aldığım eğitimler ve kurslar nedeniyle Tarihmitolojifelsefesinemapsikoloji ve kitaplar hakkında araştırmalar yapmak ve okumak başlıca tercihim olmuştur. Ancak yaşanmış hikayelerden alıntılar yapmayı seviyorum ve bunları yazıyorum.

Freudyen bakış açısına olan ilgim psikanalitik, düşünsel aktivite ve fiziksel beyin aktiviteleri üzerinde yoğunlaşmama neden oldu. Böylece Carl G. Jung ve Sigmund Freud’un geliştirdikleri psikanalitik bakış açısını araştırmaya başladım. Elbette tüm bunların yanında felsefe yapmadan da olmaz. Felsefe, insanın olaylara bakış açısını tamamen değiştirir.

İstanbul Üniversitesinde aldığım tarih eğitimi ve Wilbur Smith gibi bir yazarı da tanıyınca Antik Mısır hakkında okumaya başladım. Onun sayesinde Antik Mısır, Afrika coğrafyası ve tarihi ilgimi çekmeye başladı. Anlatım dilinin akıcı olması tüm kitaplarını okumam neden oldu.

Aslında mesleğim dijital pazarlama ve dış ticaret olup internet üzerinden de mağazacılık yapıyorum. Dijital pazarlama günümüz ve geleceğin önemli reklamcılık yöntemlerinden biridir. Bu alanda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Okumak, yazmak, öğrenmek, bilmek hayat felsefemdir. Doğada yaşayan her canlıya saygı duyuyorum. Sade bir yaşam tarzına sahibim. Franz Kafka’nın da dediği gibi “az insan, az eşya, çok huzur” prensibinde yaşamıma yön vermeye çalışıyorum.

Hobilerim ve fobilerim

Dünya mutfağı ve Osmanlı mutfağından yemekler yapmayı seviyorum. Bunun yanı sıra aktif spor yapıyorum. Arta kalan zamanlarda da kızlarımla vakit geçiriyorum. En sevdiğimiz etkinlikler tiyatroya gitmek, sinemaya gitmek ve birlikte eğlenceli vakit geçirmek diyebilirim.

Severek yaptığım hobilerim var. Boş işlerle oyalanmayı sevmiyorum. Genellikle bilgi mahiyetinde bir şeyler kattığına inandığım uğraşılarla ilgilenmek daha çok hoşuma gidiyor.

Jubamia Dijital Reklam
Jubamia Dijital Reklam